zbiory regalyZbiory Biblioteki mają charakter uniwersalny i zawierają:

Książki

  • literaturę piękną klasyczną i współczesną dla dzieci oraz dorosłych
  • literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin nauki
  • zbiór lektur szkolnych
  • wydawnictwa informacyjne, encyklopedyczne i słowniki
  • książki w językach obcych

 

Audiobooki

audiobooki 2018Najnowsze oraz najpopularniejsze dzieła literatury pięknej dla dzieci i dorosłych, czytane przez znanych, lubianych aktorów i lektorów, dostępne w Filiach:


Największy zbiór książek do słuchania znajduje się w Oddziale Książki Mówionej Filii nr 1, przy ul. Ligonia 7. Zbiór liczy ponad 6 tysięcy tytułów z literatury pięknej i popularnonaukowej dla dorosłych i dzieci, nagranych na kasetach magnetofonowych, płytach CD oraz przeznaczonych dla osób z dysfunkcją wzroku, do odtwarzania na Czytaku (w formacie CF).

E-booki
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oferuje czytelnikom całodobowy dostęp do publikacji elektronicznych, znajdujących się na platformie Legimi.
Na specjalnie dla Biblioteki utworzonej podstronie https://www.legimi.pl/mbp_katowice czytelnicy, którzy pobrali w Bibliotece kod i zarejestrowali się, mają dostęp do oferowanych przez Legimi eBooków. Kod aktywacyjny do platformy Legimi otrzymać można w Filiach nr 1, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 23, 25, 28, 30, 32.. Liczba kodów jest ograniczona.

Panadto Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oferuje dostęp do platformy Academica. Znajduje się na niej ponad 2.7 miliona publikacji. Więcej informacji tutaj.

Czasopisma
Biblioteka oferuje gazety i czasopisma, ze szczególnym uwzględnieniem tych o walorach informacyjnych i poznawczych. Bieżąca prenumerata obejmuje prasę codzienną, tygodniki, czasopisma popularnonaukowe i komputerowe, magazyny ilustrowane oraz czasopisma w językach obcych.
Szczegółowa lista czasopism

Zbiory wzbogacane są na bieżąco o nowości wydawnicze.

Zbiory książkowe i czasopisma udostępniane są na miejscu lub wypożyczane do domu. We wszystkich wypożyczalniach Czytelnicy mają wolny dostęp do półek, co umożliwia samodzielny wybór literatury i bezpośredni kontakt z książkami.