Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Zbiory Biblioteki mają charakter uniwersalny i zawierają:

Książki

zbiory regaly

Dużą część zbiorów stanowi literatura piękna. Na bibliotecznych półkach każdy znajdzie coś dla siebie – oferujemy klasykę literatury oraz współczesną literaturę polską i obcą, również literaturę obcojęzyczną (do wypożyczenia w Filii nr 35 Obcojęzycznej).

Dla wielbicieli literatury gatunkowej oferujemy szeroki wybór kryminałów, thrillerów i powieści sensacyjnych, horrorów, science fiction, fantasy oraz romansów.

W zbiorach naszej Biblioteki znajdą państwo również literaturę faktu, reportaże, biografie i książki podróżnicze.

Tym, którzy lubią poszerzać swoją wiedzę, oferujemy książki naukowe i popularnonaukowe.

W zbiorach Filii nr 35 Obcojęzycznej znajdują się, do państwa dyspozycji, publikacje z projektu Migroteka. Migroteka to projekt Fundacji Polskie Forum Migracyjne, której ideą jest szerzenie wiedzy o migrantach i uchodźcach. Nasza Biblioteka to jedno z zaledwie dwunastu miejsc w całej Polsce, gdzie takie publikacje są ogólnodostępne dla czytelników.

Księgozbiór biblioteki przeznaczony jest czytelników w każdym wieku i sporą jego część stanowią książki dla dzieci i młodzieży.© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok