Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

srebrna ksiazka logo

Czytelnicy naszej Biblioteki wiedzą, że już od wielu lat realizujemy usługę „Książka na telefon” – dostarczamy do domu książki osobom starszym i chorym, które nie mają możliwości samodzielnie odwiedzić Biblioteki. Wiele osób, którym stan zdrowia nie pozwalał na osobistą wizytę w najbliższej filii, korzystało z tej formy pomocy – wiemy, jak ważne jest obcowanie z kulturą i zależy nam, by nikt nie został tej możliwości pozbawiony.

 

srebrna ksiazka f3Z początkiem sierpnia br. przekształciliśmy „Książkę na telefon” w „Katowicką Srebrną książkę dla seniora”, a czytelnicze zamówienia dostarczane będą od teraz specjalnym „książkobusem”. Zasady wypożyczania książek czy audiobooków nie zmieniają się – czytelnik dzwoni do wybranej filii, przekazuje bibliotekarzowi listę tytułów, które go interesują lub zdaje się na bibliotekarską rekomendację ;) Zamówienia dostarczone będą pod adres podany przez czytelnika, a dostarczy je oznakowanym samochodem nasz bibliotekarz – Sławomir Hordejuk.

 

 

Mieszkańcy Katowic, którzy chcieliby skorzystać ze „Srebrnej książki”, a nie są jeszcze zapisanymi do MBP czytelnikami, informacji o możliwości zapisu jak i o akcji mogą otrzymać dzwoniąc pod numer telefonu +48 502 28 88 28, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

Usługa „Srebrna książka” realizowana jest bezpłatnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach, we współpracy z Miastem Katowice. Co istotne – bibliotekarze dokładają wszelkich starań, by zarówno wypożyczanie, jak i zwroty, odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego – tak dla bezpieczeństwa czytelników, jak i pracowników Biblioteki.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem akcji, dostępnym na naszej stronie.

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok