ogloszenie

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że wszystkie wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostają odwołane.
Od 12 marca 2020 r. Biblioteka będzie nieczynna do odwołania.

Wstrzymujemy naliczanie kar za przetrzymanie materiałów bibliotecznych.

Przepraszamy za utrudnienia

Aktualizacja z dnia 30 kwietnia 2020 r.

Decyzją Rządu RP, od dnia 4 maja br. w Polsce mogą wznowić działalność (w ograniczonym zakresie) instytucje kultury, w tym biblioteki. Podkreślić jednak należy, iż podana data nie jest obligatoryjną. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor instytucji w porozumieniu z organizatorem, po konsultacji z sanepidem.

Oznacza to, iż filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach otwarte zostaną, gdy będziemy mieć pewność, iż spełniają wymogi bezpieczeństwa, co podyktowane jest troską o zdrowie tak Państwa, jak i naszych pracowników.

Gdy tylko oficjalnie potwierdzona zostanie data otwarcia naszych filii, niezwłocznie poinformujemy Państwa o tym fakcie na stronie internetowej, na profilu Biblioteki na Facebooku oraz na Instagramie.

Aktualizacja z dnia 5 maja 2020 r.

otwarcie plakat promujacy

Szanowni Czytelnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach wznawia działalność po przerwie spowodowanej pandemią. Ponowne otwarcie nastąpi w poniedziałek, 11 maja br., przy czym w pierwszym etapie otworzymy 8 filii:
Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47, Koszutka
Filia nr 12
, ul. Witosa 18 B, Os. Witosa
Filia nr 13
, ul. Młyńska 5, Śródmieście
Filia nr 14
, ul. Piastów 20, Os. Tysiąclecia
Filia nr 16
, ul. Wajdy 21, Bogucice
Filia nr 26
, ul. Goetla 2, Murcki
Filia nr 28
, ul. Uniczowska 36, Podlesie
Filia nr 32
, ul. Grzyśki 19 A, Ligota

W wyżej wymienionych filiach już można zamawiać i rezerwować książki i audiobooki.
Co istotne – w filiach tych, do czasu otwarcia pozostałych placówek, można będzie oddawać książki i audiobooki wypożyczone w innych naszych filiach. Wypożyczanie kolejnych możliwe będzie nawet, gdy nie byli Państwo do wymienionych ośmiu filii zapisani.

zasady korzystania

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8.00-19.00, sobota: 9.00-15.00

Obowiązywać będą nowe, ścisłe zasady korzystania z Biblioteki:
- nie będą odbywać się spotkania autorskie, warsztaty, lekcje biblioteczne, zajęcia dla dzieci etc. Nie będzie możliwości korzystania na miejscu z komputerów oraz czytelni
- zwracane przez czytelników książki oraz audiobooki poddawane będą 3-dniowej kwarantannie. Oznacza to, iż przez okres trzech dni nie będzie możliwe ich wypożyczanie
- niemożliwy będzie swobodny dostęp do wypożyczalni. W związku z tym zachęcamy do zamawiania książek poprzez elektroniczny katalog OPAC. Po przyjściu do biblioteki i okazaniu karty bibliotecznej, czytelnik otrzyma zamówione książki
- zostaną wprowadzone limity liczby czytelników mogących równocześnie przebywać w bibliotece, dopuszczalna liczba wskazana będzie w piktogramie umieszczonym przy wejściu do filii. Osoby oczekujące w kolejce powinny ustawiać się przed budynkiem, utrzymując bezpieczną odległość między sobą
- po wejściu do biblioteki obowiązywać będą ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa – czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczki ochronnej oraz do dokonania dezynfekcji dłoni po przekroczeniu progu biblioteki. Należy zachować bezpieczny odstęp przynajmniej 2 metrów od innych osób
- należy skrócić swoją obecność w bibliotece do niezbędnego minimum

Otwarcie pozostałych filii MBP w Katowicach planowane jest na 25 maja br.