Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Zapis do newslettera

Stosownie do przepisów o ochronie danych osobowych: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (zwanego “RODO”), Miejska Biblioteka w Katowicach informuje odbiorców newslettera, że:

1. Administrator danych
Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
z siedzibą: ul. Kossutha 11, 40-844 Katowice, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.mbp.katowice.pl
2. Inspektor ochrony danych
Z Inspektorem ochrony danych osobowych można się kontaktować pisząc na adres Administratora lub na adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Cel przetwarzania danych
Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłania newslettera Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
4. Podstawy prawne przetwarzania danych
Podstawą prawną przetwarzania danych jest udzielona zgoda /art. 6 ust. 1 litera a) RODO/, którą łatwo można wycofać klikając w przycisk „wypisz się”, umieszczonej w stopce w wiadomości.
5. Udostępnianie danych osobowych
Przetwarzane dane nie będą sprzedawane ani przekazywane innym podmiotom. Jeżeli zaistnieje taka konieczność mogą zostać udostępnione w związku ze zleconymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach zadaniami, a także podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.
6. Okres przechowywania danych osobowych
Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie przez okres na jaki została udzielona zgoda.
7. Przysługujące prawa
Każdy subskrybent ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych do innego administratora oraz, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
8. Źródło pochodzenia danych
Dane osobowe zbierane są od osób, których dotyczą.

 

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok