Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

madre zwierze biale

W kwietniu 2019 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań pt. Mądre zwierzę, który powstał z myślą o czytelnikach w każdym wieku. Projekt nasz zyskał uznanie w programie Partnerstwo dla Książki 2019, w związku z czym otrzymaliśmy na jego realizację dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej kilka słów o tym, czym jest cykl Mądre zwierzę i z myślą o kim powstał.
W ramach realizacji projektu Mądre zwierzę planujemy m.in. spotkania autorskie i podróżnicze, warsztaty literacko-artystyczne i edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszym celem jest zwiększenie świadomości proekologicznej naszych czytelników, zachęcenie do innego spojrzenia na żyjące z nami i obok nas zwierzęta, zwrócenie uwagi na ważkość dbałości o środowisko, również w wymiarze lokalnym. Współpracować będziemy z instytucjami i stowarzyszeniami proekologicznymi, naukowcami z akademickich ośrodków badawczych, podróżnikami oraz ludźmi pióra, którym bliska jest kwestia ochrony środowiska i styl życia w zgodzie z otaczającym światem. Wszyscy czytelnicy, młodsi i starsi, biorący udział w spotkaniach z cyklu Mądre zwierzę poznają wartościową literaturę tematyczną, która będzie punktem wyjścia do dalszego rozwijania wiedzy związanej z troską o środowisko – a zatem także i o nich samych.


Dzieci zapraszamy również do udziału w warsztatach literacko-artystycznych Tektokracja, nawiązujących bezpośrednio do wystawy Oli Woldańskiej-Płocińskiej i Wydawnictwa Papilon „Zwierzokracja”, będącej stałym elementem ekspozycyjnym w Ogrodzie Słów w Filii nr 14, przy ul. Piastów 20. Zachęcając do czytania i polecając książki polskich autorów piszących dla młodszych czytelników o tematyce ekologicznej, tworzyć będziemy instalacje przyrodnicze, skupimy się na poznaniu praw zwierząt i terenach zielonych w Polsce, a wykorzystując materiały upcyklingowe stworzymy zielone ekosystemy.


Więcej informacji – nazwiska naszych gości, daty spotkań i warsztatów pojawią się wkrótce na naszej stronie oraz w kalendarium.Zapraszamy!

 

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok