legimi plakat 2

Z początkiem czerwca 2019 r. uruchomiliśmy w naszej Bibliotece opcję skorzystania z dostępu do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-książek, które czytać można na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku.

W ramach programu pilotażowego oferujemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do katalogu ebooków, przygotowanego specjalnie z myślą o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Kody uprawniające do zarejestrowania się w Legimi i korzystania z jej zasobów dostępne są w Filiach nr 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 19, 23 i 28. Z kodów korzystać mogą Czytelnicy także pozostałych filii – wyżej wymienione są jedynie miejscami ich dystrybucji. Każdy kod upoważnia do 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do zasobów wirtualnej wypożyczalni.

Czytelnicy naszej Biblioteki mogą rejestrować się (oraz logować) pod adresem dedykowanym naszej instytucji: www.legimi.pl/mbp_katowice. Ważne: liczba kodów dla Czytelników jest ograniczona! Czytelnicy z nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi wobec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, w celu otrzymania kodu dostępu do Legimi, muszą w pierwszej kolejności uiścić należne opłaty.

Na stronie do logowania dostępny jest również regulamin wypożyczeń i lista odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do korzystania z Legimi.

Informacji na temat pilotażowego programu Legimi w Bibliotece udzielają pracownicy Działu Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów – nr tel. 322 546 098 (wewn. 122), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do skorzystania z oferty!