Legimi zamkniecie

Z początkiem czerwca 2019 r. uruchomiliśmy w naszej Bibliotece opcję skorzystania z dostępu do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-książek, które czytać można na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku.

W ramach programu pilotażowego oferujemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do katalogu ebooków, przygotowanego specjalnie z myślą o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Kody uprawniające do zarejestrowania się w Legimi i korzystania z jej zasobów dostępne są w Filiach nr 1, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 23, 25, 28, 30, 32. Z kodów korzystać mogą Czytelnicy także pozostałych filii – wyżej wymienione są jedynie miejscami ich dystrybucji. Każdy kod upoważnia do 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do zasobów wirtualnej wypożyczalni.

 

Ważna aktualizacja:

Od dn. 2 kwietnia 2020 r., do odwołania, bezpłatne kody dostępu do Legimi otrzymać można wyłącznie poprzez zgłoszenia mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne 322 546 098 (wewn. 112).
Wyżej wymienione filie, ze względu na zamknięcie Biblioteki, nie będą rozdawać kodów!

 

Czytelnicy naszej Biblioteki mogą rejestrować się (oraz logować) pod adresem dedykowanym naszej instytucji: www.legimi.pl/mbp_katowice. Ważne: liczba kodów dla Czytelników jest ograniczona! Czytelnicy z nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi wobec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, w celu otrzymania kodu dostępu do Legimi, muszą w pierwszej kolejności uiścić należne opłaty.

Na stronie do logowania dostępny jest również regulamin wypożyczeń i lista odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do korzystania z Legimi.

Informacji na temat pilotażowego programu Legimi w Bibliotece udzielają pracownicy Działu Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów – nr tel. 322 546 098 (wewn. 122), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do skorzystania z oferty!