Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Piątek, 01 Mar. 2019 r., godz. 08:00

Zakończenie: Piątek, 26 Kwi. 2019 r.

70 lat Pippi Pończoszanki
- wystawa udostępniona przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Astrid Lindgren wymyśliła postać Pippi w roku 1941. Wtedy właśnie jej chora córka Karin
poprosiła o jakąś ciekawą opowieść. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła
dziewczynka przełamująca konwencje świata dorosłych. Dziewczynka, która nie chodzi
do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym
podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię.

Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom, kiedy jednak w końcu została wydana (w roku 1945), dzieci ją pokochały. Do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lindgren, a jej przygody były kilkakrotnie ekranizowane.

W 2015 roku minęło 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki.
Z tej okazji w trasę po Polsce ruszyła wystawa poświęcona Pippi i jej autorce, Astrid Lindgren.

1 marca - 26 kwietnia 2019 r.
Filia 3, ul. Gliwicka 93

Katowice, Gliwicka 93