Wydarzenia dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Środa, 08 Maj. 2019 r., godz. 17:00

plakat promujący

Rowerem z Katowic do Iranu

Spotkanie z członkami rowerowej grupy charytatywnej Big Heart Bike.

Opis akcji Big Heart Bike, przesłany przez Łukasza Krusza, jednego z członków grupy:
Ich pasją jest jazda na rowerze i pomaganie innym! Postanowili połączyć te dwie rzeczy. Czy da się to zrobić? Tak! Wpadli na pomysł zorganizowania rowerowej wyprawy do Iranu, którą nazwali Big Heart Bike, trasą prowadzącą przez Ukrainę, Rosję, Gruzję oraz Armenię. Do przejechania mieli 5500 km!!! Codziennie wkładali ogromny wysiłek, by komuś innemu było lżej. Pedałowali dla wsparcia Stowarzyszenia PoMOC, które pomaga pokrzywdzonym kobietom, ofiarom handlu ludźmi, przymuszonej prostytucji i wykorzystania seksualnego. Ich celem było zebrać pieniądze na rzecz budowanego Centrum Opiekuńczo - Rozwojowego im. Św. Józefa w Katowicach, nad którym Stowarzyszenie PoMOC sprawuje opiekę.

Wyprawa trwała od wyruszenia z Katowic 6 sierpnia do powrotu samolotem z Teheranu 27 września 2018. Obecnie członkowie Big Heart Bike są zapraszani na liczne prelekcje, gdzie chętnie dzielą się opowieściami o przygodach, ale przede wszystkim - spotkanych na trasie wspaniałych, dobrodusznych ludziach, bez których prawdopodobnie nie dojechaliby do celu.

Cykl: Czytelnicy-podróżnicy

8 maja 2019 r., godz. 17.00