Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Czwartek, 24 Paź. 2019 r., godz. 17:00

plakat promujący

O upodobaniach czytelniczych wśród młodzieży
Spotkanie dla rodziców, dziadków i nauczycieli z Joanną Olech, wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci, której twórczość polecana jest przez Polską Sekcję IBBY.

Spotkanie w ramach projektu Niedorośli/Dorośli

Niedorośli/Dorośli to projekt spotkań i warsztatów, dofinansowany z dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.

24 października 2019 r., godz. 17.00
Filia nr 32

Joanna Olech (rozwiń biogram)

graficzka i autorka książek dla dzieci i młodzieży: "Dynastia Miziołków" , "Egaliterra", "Czerwony Kapturek" , "Kto ty jesteś", "Mam prawo i nie zawaham się go użyć!", "Poppintrokowie. Opowiadania z magią i dreszczem", "Tarantula, Klops i Herkules", "Trudne słówka", "Pompon w rodzinie Fisiów", pisze artykuły o literaturze dziecięcej m. in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i „Gazecie Wyborczej”.
Książki autorstwa Joanny Olech były wielokrotnie doceniane i nagradzane: Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Aktualnie zasiada w jury graficznym Konkursu Książka Roku 2019 PS IBBY.

Katowice, Grzyśki 19a

Wizytówka Filii nr 32