Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Wtorek, 03 Wrz. 2019 r., godz. 08:00

Zakończenie: Poniedziałek, 30 Wrz. 2019 r.

plakat promujący

Normalność w inności
Wystawa fotografii Agnieszki Majnusz, prezentujących życie osób chorych na Epidermolysis Bullosa - pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Wystawą „Normalność w inności” chcemy pokazać, czym jest pęcherzowe oddzielanie się naskórka (epidermolysis bullosa) oraz z czym na co dzień zmagają się osoby na nie chorujące. Chcielibyśmy również uświadomić ludziom, że pomimo tego, iż osoby te mogą nieco różnić się wyglądem od większości społeczeństwa, to jednak w kategorii potrzeb, wszyscy mamy je takie same – poczynając od tych podstawowych, takich jak: jedzenie, picie czy spanie, poprzez zabawę czy bezpieczeństwo, które daje praca, kończąc na potrzebach wyższego rzędu, takich jak szacunek, poczucie przynależności, akceptacji czy miłości. 
Mimo całego cierpienia i trudu związanego z tą chorobą, chcieliśmy również pokazać, że poza tym jest jeszcze zwykłe, codzienne życie, z którym każdy na swój własny, indywidualny sposób musi się zmierzyć.
Zachęcamy do poznania tych pozornie „innych”, którzy tak naprawdę mogą niewiele od nas się różnić…

Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, jest grupą genetycznie uwarunkowanych rzadkich chorób pęcherzowych skóry charakteryzujących się powstawaniem pęcherzy samoistnie lub po niewielkim urazie mechanicznym. Częstość choroby szacuje się na 1/50 000 żywych urodzeń.

Wystawa czynna od 3 do 30 września 2019 r.
Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47, Katowice-KoszutkaKatowice, Grażyńskiego 47
tel: 322 584 992

Wizytówka Filii nr 11

Wskazówki dojazdu
Wróć