Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Sobota, 07 Wrz. 2019 r., godz. 12:30

Nieobecnośćplakat promujący

Spotkanie z Magdaleną Piekorz i Ewą Kopsik - autorkami książki "Nieobecność", opowiadającej o utalentowanej baletnicy u progu wielkiej kariery, którą przekreśla diagnoza bardzo poważnej choroby - boreliozy.
Opis samej choroby, życia po diagnozie, leczenia oparty jest na wspomnieniach Magdaleny Piekorz, chorującej na boreliozę.

Magdalena Piekorz - reżyser filmowa i teatralna, doktor sztuki filmowej, dyrektor artystyczny Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Film „Pręgi” na podstawie scenariusza Wojciecha Kuczoka (Złote Lwy na XXIX FPFF w Gdyni, polski kandydat do Oscara 2005) oraz musical „Oliver!” Lionela Barta, w stałym repertuarze Teatru Rozrywki w Chorzowie (cztery nominacje do Złotej Maski) są niewątpliwie jej największymi sukcesami reżyserskimi.

Ewa Kopsik - tłumaczka języka niemieckiego, autorka książek "Uciec przed cieniem", "Układ z Panem Bogiem", współautorka książki "Nieobecność". Na co dzień mieszka w Wiedniu.

Spotkanie odbędzie się w ramach ósmej edycji Narodowego Czytania.
Udział bezpłatny.

7 września (sobota) 2019 r., godz. 12.00