Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Wtorek, 02 Lip. 2019 r., godz. 08:00

Zakończenie: Wtorek, 30 Lip. 2019 r.

ZPlakat promującyabawka tradycyjna. "Te co skaczą i fruwają, do zabawy zapraszają!"

Wystawa prac Pauliny Reszuty.

Autorka o sobie:

Paulina Reszuta - bielszczanka, zawodowo projektantka architektury przestrzeni i krajobrazu, prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Zamiłowanie do sztuki kreowania terenów zielonych zaowocowało rozwojem różnorodnych pasji artystycznych (malarstwo, obróbki masy perłowej, szkła, tworzenia form ceramicznych, pisanek i florystyki z bibuły). Zainteresowanie ideą upcyklingu (forma recyklingu polegająca na przetwarzaniu surowców wtórnych w przedmioty o wyższej wartości) Paulina Reszuta przełożyła na stworzenie serii zabawek i mat edukacyjnych, ostatnio nagrodzonej 1 miejscem w międzynarodowym konkursie Wyszehradzkim jako "tradycyjnych i z naturalnych surowców". Dla dzieci niedowidzących powstały maskotki do malowania ze specjalnym z zewnętrznym szwem, który ułatwia im rozróżnić kontury i kształty postaci. W tej serii powstały również maty posiadające fikuśne zamknięcia i schowki m.in. do ula można schować pszczołę, jeża do norki, a zająca między liście, szuwary i trawę. Dostarczając wielu pozytywnych doznań wprawiających w stan radości i uśmiechu najmłodszych uczestników zabawy, a starszym przypominając ulubione zabawki z ich młodości przez wykorzystanie w produkcji wełny, filcu i drewna. Wraz z kotami, nietoperzami, rybami, ptakami oraz wszelkim innym zwierzem serdecznie zaprasza na wystawę!

Wernisaż wystawy: 2 lipca 2019 r., godz. 16.30

Filia nr 14, ul. Piastów 20

Wystawa czynna od 2 do 30 lipca 2019 r.

Katowice, Piastów 20

Wizytówka Filii nr 14