Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Piątek, 06 Lis. 2015 r., godz. 14:00

Zakończenie: Sobota, 07 Lis. 2015 r.

Plakat promujący wydarzenie

ŻYWA BIBLIOTEKA.
HUMAN LIBRARY KATOWICE
6-7 LISTOPADA 2015 R.

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Stowarzyszenie Tęczówka oraz Polskie Forum Edukacji Europejskiej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Żywej Bibliotece.

Czym jest Żywa Biblioteka? To miejsce, w którym spotkać się można z osobami dotkniętymi dyskryminacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry, wykonywany zawód, wyznanie, poglądy, orientację seksualną, zainteresowania, wygląd… Osoby dyskryminowane – Żywe Książki – „wypożyczane” są przez Czytelników na półgodzinną rozmowę, podczas której dzielą się swoją historią. Każda z nich warta jest wysłuchania, tym bardziej że założeniem Żywych Bibliotek jest unikanie tematów tabu. Spotkanie Żywej Książki z Czytelnikiem jest doskonałą okazją do wzajemnego poznania się – przy okazji rozmowy padają pytania, których nie zadaje się na co dzień, i odpowiedzi, które są szczere.

Wśród zaproszonych przez nas Żywych Książek są m.in. feministka, były ksiądz, osoba głuchoniewidoma, uchodźca, osoby homoseksualne, muzułmanka, były narkoman, protestantka, ateistka, Romka, były bezdomny, osoba transseksualna, policjant, trzeźwiejący alkoholik, osoba współuzależniona, ofiara przemocy domowej czy wychowanka domu dziecka.

„Zmierz się z uprzedzeniami” to hasło przewodnie katowickiej edycji Żywej Biblioteki;
serdecznie zapraszamy w dniach 6 i 7 listopada, do Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, przy ul. Grażyńskiego 47 (Koszutka). W piątek z Żywymi Książkami można spotkać się w godz. od 14.00 do 19.00, w sobotę od 10.00 do 15.00.

Zapraszamy!Katowice, Grażyńskiego 47
tel: 322 584 992

Wizytówka Filii nr 11

Wskazówki dojazdu
Wróć