• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

2023 12 8 f32 paulina jurga

Czarne żagle. Miłość - spotkanie autorskie z Pauliną Jurgą

Spotkanie promujące najnowszy, trzeci tom, trylogii "Czarne żagle".

Kilka słów o autorce i jej twórczości:
Paulina Jurga – pisarka, nauczycielka, mama dwójki urwisów. Kocha muzykę, jest uzależniona
od wymyślania historii i od czekolady. W wolnym czasie gra na pianinie albo gitarze lub pisze teksty piosenek. „Matrioszka” to pierwsza część jej debiutanckiej serii, w której łączy mafijne i romansowe wątki. Paulina Jurga jest autorką powieści dedykowanych kobietom, które spotkały się z bardzo dużym uznaniem i zainteresowaniem czytelniczek. Książki pisarki można zaliczyć do kategorii literatury obyczajowej i romansów. Nie brakuje w nich również wątków sensacyjnych, które sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od lektury. Pisarka wydała poczytną serię pt. „Rosyjska mafia”, na którą składają się trzy powieści, takie jak „Matrioszka”, „Marionetka” i „Matnia”. Bohaterką książek jest Marta Małecka, która musi odnaleźć się w brutalnym i bezwzględnym świecie rosyjskiej mafii. W powieściach z tego cyklu, przedstawiona została również piękna i namiętna historia miłosna głównej bohaterki i jej ochroniarza Nikołaja. Jest także autorką serii dotyczącej gruzińskiej mafii ("Ławrusznik", "Pachan", "Worowka"). Paulina Jurga jest również współautorką publikacji pt. „Niegrzeczne Last Minute”. Jest to zbiór opowiadań, których fabuła związana jest z wakacjami, latem i dalekimi wyprawami. Przedstawione zostały w nich ekscytujące i zaskakujące przygody, które mogą przydarzyć się na zagranicznych wakacjach last minute. Obecnie promuje swoją najnowszą serię "Czarne żagle", w której porusza tematykę romansów, piratów, a także trudnych przeżyć z dzieciństwa.

Czytaj dla Odmiany

8 grudnia 2023 r., godz. 17.00
Filia nr 32, ul. Grzyśki 19 A, Katowice-Ligota

Spotkanie w ramach:

Event Tags
  • Agenda 2030 - to plan ratowania świata, który wszystkie państwa członkowskie ONZ zobowiązały się realizować.

• Czytaj dla odmiany  - spotkania, wydarzenia popularyzujące czytelnictwo.

Start 08 Gru. (Piątek) 2023 r.,  godz. 17:00

Filia nr 32
Katowice, Grzyśki 19a (Ligota)

Należy do kategorii:

dorosli poziom