• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

RPlakat promującyadio Familok. Historia śląskich szlagierów - spotkanie autorskie z Pawłem Klicą
„Radio Familok. Historia śląskich szlagierów" autorstwa Pawła Klicy to pierwsza publikacja opowiadająca o powstawaniu i rozwoju szlagierowego przemysłu rozrywkowego. W ramach gatunku wymyślonego w latach 90. przez kilku przedsiębiorczych producentów założono kilkaset zespołów, których albumy sprzedawały się w olbrzymich nakładach; zagrano tysiące koncertów dla milionów słuchaczy; rozwijały się spektakularne kariery, a hutnicy, rzeźnicy i piłkarze nagle zaczynali grać po sto koncertów rocznie.
Książka została napisana w oparciu o kilkadziesiąt wywiadów z artystami, radiowcami i producentami regionalnych wytwórni muzycznych.
Autor - Paweł Klica - dotarł także do rzadkich materiałów archiwalnych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się:
- Jak wyprodukowano największe muzyczne śląskie widowisko wczesnych lat 90-tych, czyli Elwer Show,
- Co do powiedzenia miał Gintrowi Kupce komendant policji, gdy ten nielegalnie nadawał pierwsze audycje Radia Piekary z nadajnika przerzuconego przez poręcz balkonu,
- Skąd wzięła się nazwa Duo Trapery i powołano do życia pierwszą szlagierową supergrupę,
- Jakie emocje wywołał koncert Mirka Szołtyska w byłym dyrektorze Telewizji Polskiej – i w jaki sposób rozsławił on później śląskie szlagry na cały świat,
- Dlaczego grubo ponad połowa wszystkich szlagrów po 2010 roku jest pisana wyłącznie przez dwie osoby,
- Jak status gwiazd szlagierowej estrady zdobyli śpiewający w literackim polskim Damian Holecki, Mariusz Kalaga i Teresa Werner,
- O kim Kabaret Rak nagrał złośliwą piosenkę "Sombrero" i skąd w ogóle na Śląsku tyle meksykańskich wpływów...
to koniecznie sięgnijcie po książkę „Radio Familok. Historia śląskich szlagierów“ ✅

Spotkanie z autorem poprowadzi wieloletnia redaktorka tygodnika "Co Jest Grane. Katowice" i dziennikarka działu kultury Gazety Wyborczej Katowice - Marta Odziomek.
Po więcej informacji i przedsprzedaż książki zapraszamy na www.szlagry.pl

Ksiązkę będzie można również nabyć podczas spotkania.

Czytaj dla Odmiany

4 grudnia 2023 r., godz. 17.30
Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47, Katowice-Koszutka

Spotkanie w ramach:

Event Tags
  • Agenda 2030 - to plan ratowania świata, który wszystkie państwa członkowskie ONZ zobowiązały się realizować.

• Czytaj dla odmiany  - spotkania, wydarzenia popularyzujące czytelnictwo.

Start 04 Gru. (Poniedziałek) 2023 r.,  godz. 17:30

Filia nr 11
Katowice, Grażyńskiego 47 (Koszutka)

Należy do kategorii:

dorosli poziom