Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Piątek, 06 Paź. 2023 r., godz. 17:00

2023 10 6 f14 maciej siembieda

Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą,
autorem powieści sensacyjnych

6 października 2023 r., godz. 17.00
Filia nr 14, ul. Piastów 20, Os. Tysiąclecia

 

Maciej Siembieda jest jednym z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. Autor pięciu książek, których bohaterem jest ekspert od śledztw historycznych – Jakub Kania (444, Miejsce i imię, Wotum, Kukły, Kołysanka), z których dwie otrzymały nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. W dorobku ma thriller historyczny Gambit oraz polsko-grecką sagę sensacyjną Katharsis, za którą został laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2023.
Zanim zadebiutował jako pisarz w wieku 56 lat, przez trzy dekady był reporterem skupionym głównie na śledztwach historycznych. Trzykrotnie otrzymał za nie nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (tzw. Polskiego Pulitzera). Tropienie zagadek z przeszłości jest najczęstszym tematem kilkuset reportaży Macieja Siembiedy publikowanych od paryskiej „Kultury” po polskie gazety regionalne.  Znakiem rozpoznawczym Siembiedy jest budowanie opowieści na podstawie zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości. Wszystkie swoje książki pisze ręcznie piórem, przepisując na komputerze wprowadza poprawki. Tworząc sensacyjną fabułę korzysta z notesów, w których od czterdziestu lat spisuje historyczne ciekawostki, zagadki i niezbadane wątki prawdziwych śledztw. Ma takich notesów kilkanaście.
[ Wydawnictwo Agora ]

Spotkanie w ramach projektu Alfabet Polski,  dofinansowanego ze środków Biura Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.


Category Image
Filia nr 14
Katowice, Piastów 20
tel: 322 542 276

 

Wróć