• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

2023 06 7 f3 ewa zielinska

Piękno, dobro, ciche szczęście...
– wystawa ilustracji Ewy Zielińskiej, założycielki Pracowni Arcytwór.

Kilka słów od Artystki:
"Nazywam się Ewa Zielińska. Jestem grafikiem oraz ilustratorką. Ukończyłam Bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Projektowanie Graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Urodziłam się prawdopodobnie po to, by tworzyć piękne rzeczy. Kocham kwiaty, zwierzęta oraz całą naturę, która jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Równie często sięgam do dobrych wspomnień z dzieciństwa oraz mojej wyobraźni. Tworząc mam poczucie, że robię coś ważnego. Mogę podzielić się z innymi tym, jak odbieram świat za pomocą kolorów, kształtów i faktur.
W Pracowni Arcytwór z sercem tworzę obrazy, rysunki i ilustracje, które przenoszą odbiorców w dziecięcy świat natury. Maluję i rysuję od zawsze. Odkąd pamiętam był to dla mnie najlepszy i najprostszy sposób na uporządkowanie i poznanie siebie. Nieprawdopodobna wrażliwość na grę światła i koloru wyznaczyła moją ścieżkę życiową. Ulotne momenty odbierane ze świata zewnętrznego pragnęłam przetworzyć w swojej wyobraźni i zatrzymać na papierze za pomocą ołówka, akwareli czy tuszu. Tworząc mogę być sobą, wymyśliłam więc sobie miejsce, w którym pielęgnuję małe, ciche szczęście.
Sześć lat temu stałam się mamą cudownego Marcinka. Mój synek odziedziczył jednak chorobę neurologiczną zwaną paraparezą spastyczną, nie chodzi samodzielnie. Postanowiłam zweryfikować plany na przyszłość i podjęłam decyzję, by zrezygnować z pracy zawodowej, a swój czas przeznaczyć na rehabilitację synka. Nie przestałam jednak tworzyć i malować. W podzięce za darowizny na rzecz Marcinka pragnę ofiarować innym to, co wytworzą moje ręce i serce. Szukam więc możliwości nadruku moich ilustracji na różnych pięknych przedmiotach, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na rehabilitację mojego synka.
Tworzę projekty nadruku na kubki, torby bawełniane, lampy, zegary, poduszki, kalendarze i inne. Spełniłam również swoje marzenie z dzieciństwa, ponieważ w 2021 roku wydano dwie książki z moimi ilustracjami: "Tulipanka... i kolor pomarańczowy" Katarzyny Ducros oraz "Hania Baletnica" Jolanty i Niny Symonowicz. Oprócz tego wyrażam się twórczo pisząc wiersze i opowiadania dla dzieci, do których również tworzę ilustracje."

Wernisaż dla dzieci: 7 czerwca 2023 r., godz. 16.00
5-30 czerwiec 2023 r.,
Filia nr 3

Spotkanie w ramach:

Event Tags
  • Agenda 2030 - to plan ratowania świata, który wszystkie państwa członkowskie ONZ zobowiązały się realizować.

Start 07 Cze. (Środa) 2023 r.,  godz. 16:00

Filia nr 3
Katowice, Gliwicka 93 (Załęże)

Należy do kategorii:

dzieci poziom