Korzystanie z Integro przez czytelnika niezalogowanego (przeglądającego katalog jako Gość) jest możliwe tylko w ograniczonym zakresie. Użytkownik anonimowy nie ma możliwości zamawiania, rezerwowania książek, czy prolongowania terminu zwrotu. Tylko osoba zalogowana na swoje konto, ma dostęp do wszystkich funkcjonalności.

1. Opcja do logowania/wylogowania znajduje się w prawym górnym rogu strony.

ingero logowanie

2. Czytelnik loguje się za pomocą danych zgodnych z danymi wprowadzonymi na jego koncie w systemie Prolib. W pole „Numer karty" wpisuje swój identyfikator (numer karty).

W pole „Hasło” wpisuje wygenerowane albo zmienione samodzielnie hasło. Hasło do pierwszego logowania czytelnik dostaje e-mailem po zapisaniu się do biblioteki, lub bezpośrednio od pracownika biblioteki. Jeżeli czytelnik zapomniał hasła, może użyć opcji Nie pamiętam hasła”.

ekran logowania

Błędne logowanie

1. Trzykrotne błędne logowanie powoduje wyświetlenie komunikatów (1) oraz formatki captcha (2)
błędne logowanie komunikaty2. Po zaznaczeniu okienka „Nie jestem robotem” może pojawić się kolejne okno, w którym należy zaznaczyć wymagane pola i zatwierdzić klikając w pole „Zweryfikuj”.
weryfikacja nie jestem robotem

3. Otworzy się okno, w którym, w odpowiednich polach, należy jeszcze raz wpisać nr karty, hasło i zatwierdzić.
potwierdzenie logowania

Zmiana hasła

Jeśli czytelnik zapomniał hasła, może skorzystać z opcji „Nie pamiętam hasła”.

resetowanie hasła
System nie generuje i nie wysyła nowych haseł. Wysyłana jest natomiast wiadomość z linkiem do samodzielnej zmiany hasła.
wiadomosc z linkiem zmiany hasła