FOTOGALERIA

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach ponownie brała udział w Śląskich Targach Książki organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Dla wszystkich czytelników biorących udział w drugiej edycji targów przygotowaliśmy stoisko Biblioteki z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych miłośników literatury.

Co przygotowaliśmy?

30 września odbyło się spotkanie z Aliną Kolinski ze Stadtbibliothek Köln. Wraz z biblioteką z Kolonii tworzyliśmy projekt artystyczno-literacki Weißt du eigentlich wie ich dich lieb habe. Czy ty właściwie wiesz jak bardzo cię lubię.  Najmłodsi czytelnicy bibliotek kolońskiej i katowickiej tworzyli opowiadanie polsko-niemieckie, które następnie, poprzez wideo-konferencję, wspólnie czytaliśmy. Podczas spotkania pani Alina Kolinski opowiedziała o założeniach projektu oraz opisała działalność biblioteki z Kolonii.

Fotorelacja z projektu

1 października odbyło się Literackie śniadanie z Agnieszką Krawczyk, czyli mini-warsztat pisarski i rozmowa o tym, jak spełnić marzenia o byciu pisarką na cały etat i nie tylko. 
Rozmowę prowadziły siostry - Monika Badowska (Prowincjonalna Nauczycielka) i Izabela Stawicka (Panna Pollyanna).

Miłośników niekonwencjonalnych form prezentacji, ludzi twórczych i lubiących swobodną wymianę myśli zaprosiliśmy na PechaKucha Night. Ta otwarta, niekomercyjna impreza polega na prezentacji wybranego tematu wg schematu 20 x 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na każdy, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem przewodnim targowej edycji była oczywiście… książka. 


Przez trzy dni książkowego święta prowadziliśmy dla Was warsztaty typograficzne - S(ł)ów Kącik. W zajęcia o literach włączały się nie tylko dzieciaki... Ilustrowaliśmy słowa z wierszy Joanny Papuzińskiej: "Kapoan", "Od ucha do ucha", "Bajka Szachrajka".

Czytelnia Pod Sówką czyli Biblioteczna Poradnia Książkowa, gdzie doradzaliśmy co czytać dzieciom i proponowaliśmy książki dla młodzieży, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gości.

Również przez cały czas trwania targów prowadziliśmy kiermasz książek antykwarycznych. Każda książka sprzedawana była w atrakcyjnej cenie 2 zł, ale nie tylko niska cena przyciągnęła tłumy klientów - również bardzo ciekawe tytuły, nierzadko trudne do kupienia gdzieś indziej.

Cykl: Czytaj dla Odmiany

Gdzie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Kiedy: 30 września - 2 października 2016 r.