Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kwiecień 2024 r. - fotogaleria zbiorcza

 

Kwiecień jest miesiącem, w którym rozpoczynamy nasze coroczne wędrówki przyrodniczo-historyczne. Pierwszy taki spacer (ornitologiczny) miał miejsce 6 kwietnia po Dąbrówce Małej, a naszą przewodniczką była Karolina Skorb z Górnośląskiego Koła Ornitologicznego. Z kolei 8 kwietnia mogliśmy zanurzyć nasze zmysły w atmosferze lasu. A to wszystko za sprawą leśnych kąpieli, o któych opowiedziała nam Katarzyna Grabka, prezeska Fundacji Leśne Projekty. Spotkaniu towarzyszył wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Majnusz z Fundacji Transgresja.
Oczywiście nie mogło też zabraknąć ulubionych przez naszych Czytelników spotkań autorskich. A odwiedzili nas m.in. Aleksandra Wojtaszek, Żaneta Pawlik, Monika Michalik, Anna Balla-Skrzypek, Kajetan Szokalski, Krzysztof Błażyca. W ramach Wielokulturowego Śląska spotkaliśmy się z dr. Grzegorzem Bębnikiem, a o pomnikach i miejscach pamięci na obszarze Dąbrówki Małej opowiadał Michał Bulsa, lokalny historyk.

Gdzie: wiele filii 
Kiedy: kwiecień 2024 r.

 

Notka o autorze

Sławomir Hordejuk

sławomir hordejukPochodzi z Południowego Podlasia.
Z wykształcenia nauczyciel geografii, bibliotekarz i animator kultury.
Z zamiłowania regionalista. Interesuje się historią i kulturą Tatarów polsko-litewskich, dziejami polskiego lotnictwa, mniejszościami narodowymi i etniczno-religijnymi.
Miłośnik literatury faktu i reportaży. Od kwietnia 2012 r. pracownik Działu Metodyki Analiz i Promocji.

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok