srebrna ksiazka fot 3


Latem 2020 roku uruchomiliśmy akcję Srebrna Książka dla Czytelnika. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj. Poniżej znajduje się fotogaleria z inicjacji akcji. 
Biblioteka Klub Seniora

Gdzie: wiele filii
Kiedy: 6 sierpnia 2020 r. 

 

01

Marzec to głównie  IV Tydzień Kultury Żydowskiej z którego relację znajdziecie tutaj. Poza festiwalem z powodu koronawirusa odbyło się niewiele spotkań, ale i tak kilka fotorelacji znajdziecie poniżej. 


Gdzie: wiele filii
Kiedy: marzec 2020 r.

 

01

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach już po raz czwarty miała zaszczyt zaprosić do udziału w Tygodniu Kultury Żydowskiej.
Gdzie: wiele filii
Kiedy: marzec 2020 r.

 

03

Luty upłynął nam pod znakiem  II Festiwalu Góry-Literatura-Biblioteka z którego relację znajdziecie tutaj. Poza festiwalem odbywały się także inne spotkania, kilka fotorelacji znajdziecie poniżej. 
Fotogaleria z Ferii znajduje się tutaj.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: luty 2020 r.

 

Fotografia

Druga edycja festiwalu literackiego Góry-Literatura-Biblioteka. Przedsięwzięcie łączące fascynację górami oraz literaturę dla dorosłych i niedorosłych.
Gdzie: wiele filii
Kiedy: luty 2020 r.

 

01

2020 rok przywitaliśmy z przytupem. Jak co roku trwa akcja Ferie z Książką, tym razem pod nazwą Literacki Kinematograf. Poza tym intensywnie przygotowujemy się do II Festiwalu Góry-Literatura-Biblioteka. Pomimo to cały czas odbywają się spotkania w ramach naszych cykli. Kilka fotorelacji znajdziecie poniżej. 
Fotogaleria z Ferii znajduje się tutaj.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: styczeń 2020 r.

 

42

Inicjatywa Ferie z Książką  po raz trzydziesty zagościła w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Podczas zimowych dni wprowadziliśmy w ruch słowa, poznaliśmy tajniki sztuki teatralnej i zajrzeliśmy za kulisy kinowych produkcji. A wszystko to dzięki oddziaływaniu Literackiego Kinematografu. Najgłośniejsze spektakle, grane na deskach teatrów świata, czy nagradzane filmy nie byłyby tak spektakularne, gdyby jako pierwowzór ich twórcom nie posłużyły książki.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: styczeń 2020 r.

 

01

Mimo iż to koniec roku i sporo osób już myśli o Świętach i Nowym Roku to w bibliotece cały czas się dużo dzieje. Zapraszamy do obejrzenia wybranych relacji z minionych wydarzeń

Gdzie: wiele filii
Kiedy: grudzień 2019 r.

 

01

FOTOGALERIA

Niedorośli/Dorośli

Niedorośli/Dorośli to projekt spotkań i warsztatów, który mogliśmy wcielić w życie dzięki otrzymaniu dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.

Kiedy: 2019 r.

 

01

FOTOGALERIA

Biblioteka na 5. Śląskich Targach Książki
Przez trzy dnia trwania targów, od ich otwarcia aż do zamknięcia, prowadziliśmy kiermasz książek antykwarycznych. 
Nasze stoisko, na czas targów, zamieniło się w Czytelnię pod Sówką – biblioteczną poradnię literacką dla dzieci i młodzieży. Rodzicom doradzaliśmy co czytać maluchom, a co podsuwać starszym czytelnikom w wieku szkolnym. Wszystkie książki warte poznania, które są w naszym księgozbiorze, można było w Czytelni obejrzeć i poczytać.

Gdzie: MCK

Kiedy: 6-8 grudnia 2019 r.