01

Wiosna zdecydowanie nam sprzyja, dlatego dużo spacerujemy ulicami Katowic w towarzystwie naszych Czytelników oraz Lidii Machaj, Piotra Fuglewicza, Barbary Zygmańskiej. W ramach Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) odbyło się wiele spotkań, warsztatów i akcji. Naszą Bibliotekę odwiedzili Hania Zieleźnik-Rybak, Węglowy Artysta - Jordan L. Rodgers, Ewa Nowak, Lucyna Leśniowska oraz…

Gdzie: wiele filii
Kiedy: maj 2022 r.

 

01

Kwiecień to przede wszystkim czas Świąt Wielkonocnych i spotkań było troszkę mniej, ale za to jakie ;) Koniec miesiąca to wspólne świętowanie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Po przerwie mogliśmy znów się spotkać na katowickim Placu Kwiatowym. 

Gdzie: wiele filii
Kiedy: kwiecień 2022 r.

 

01

W tęsknocie za wiosną i wojażami, w marcu w Bibliotece zrobiło się wyjątkowo podróżniczo a to za sprawą Marcina Kupczaka - podróżnika i autora bloga prowadzonego na Facebooku Hanys on Tour, Anny Grzelak podróżniczka, kulturoznawczyni, autorki bloga Aneczkowy Nieregularnik oraz Marii Garus - podróżniczki, laureatki prestiżowej nagrody KOLOSY, autorki bloga Solo Woman Cyclist.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: marzec 2022 r.

 

01

Luty to nie tylko VI Dni Kultury Żydowskiej, ale wiele innych wydarzeń, które zgromadziły publiczność dorosłą oraz dziecięcą. Było zwierzęco za sprawą weterynarza i autora internetowego bloga Nie zadzieraj z weterynarzem – Łukasza Łebka, w podróż do Senegalu zabrała nas Anna Grzelak autorka bloga podróżniczego, oprócz tego feryjnie rajzowaliśmy z niepowtarzalnym Lufcikiem na Korbkę, w Muzeum Historii Katowic.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: luty 2022 r.

 

01

Już po raz szósty w naszej Bibliotece odbywają się Dni Kultury Żydowskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Bożena Kubit – współautorka publikacji „Synagogi na Górnym Śląsku”; Joanna Sidorowicz – fotograf, autorka wystawy „Chasydzi”; Dariusz Popiela – inicjatora „Ludzie, nie liczby”; Marcin Pilis – dziennikarz, autor m. in. „Łąki umarłych”; Marcin Zasada – redaktor, znawca życia Śląskiego Schindlera; Alina Chechelska – aktora Teatru Śląskiego, podróżniczka; dr hab. Piotr Greiner – historyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach; Miriam Synger – autorka bloga „Jestem Żydówką”; Monika Sznajderman – antropolożka kultury i autorka publikacji o tematyce żydowskiej „Pusty las” czy „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”; Sławomir Pastuszka – historyk-judaista, społeczny opiekun cmentarza żydowskiego w Pszczynie.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: luty 2022 r.

 

02

Nowy Rok witamy serią nowych spotkań. Mamy nadzieję, że jak najdłużej będą się one mogły odbywać w tradycyjnej formie. 
Zapraszamy do obejrzenia krótkich fotorelacji

Gdzie: wiele filii
Kiedy: styczeń 2022 r.

 

01

W grudniu czuć już u Bibliotece zapach świąt, ale nie żyjemy tylko nimi. W tym czasie odwiedzili nas między innymi: Marcin Pilis (Filia nr 3), Jacek Karczewski (Filia nr 25), Michał Czachowski (Filia nr 14), ale to nie jedyni goście. Zobaczcie sami.

Gdzie: wiele filii
Kiedy: grudzień 2021 r.

 

01

W listopadzie zabieramy Was w przeróżne zakątki globu, dlatego nie zabranie relacji z podróży między innymi Antka w podróży, czy Przygodnika podróżniczego. Ale nie spędzamy czasu tylko na samych wojażach, bo jesień to czas licznych spotkań z reportażystami, działaczami społecznymi, czy literaturą piękną. Zobaczcie, kto odwiedził nas w tym miesiącu. 


Gdzie: wiele filii
Kiedy: listopad 2021 r.

 

01

Powróciliśmy do tradycyjnych spotkań, bez ekranów i live'ów. Nadal jednak obowiązują bezpłatne wejściówki i limity osób, ale spotkań jest coraz więcej.

Październik to przede wszystkim III Festiwal Góry-Literatura-Biblioteka, ale nie tylko. Dla fanów spotkań autorskich również mamy coś ciekawego.

Poniżej kilka galerii z tych wydarzeń.
Gdzie: wiele filii
Kiedy: październik 2021 r.

 

01

Wrzesień 2021 roku to powrót do tradycyjnej formy spotkań. Cieszymy się, że znowu mogliśmy się spotkać na żywo w bibliotecznych przestrzeniach

Gdzie: wiele filii
Kiedy: wrzesień 2021 r.