Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Czwartek, 10 Paź. 2019 r., godz. 17:00

plakat promujący

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem - satyrykiem, aktorem, autorem wielu książek, m.in. wydanej w 2018 roku Chomo Sapiens, prowadzącym kultowy telewizyjnym program satyryczny Dziennik Telewizyjny.

Kilka słów od prowadzącego spotkanie:
Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszych książkach autora - W zasadzie tak i Chamo Sapiens.
 
O książce W zasadzie tak:
Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się legalnie w rzeczonym PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Nigdy później nie wznawiany. Chwalony w Kulturze paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowany przez Autora. Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodziców.
Jeżeli PRL pamiętasz – czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz – jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?
Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc – to tylko niektóre zagadnienia z pasją omówione przez Fedorowicza. Które stały się zupełnie nieaktualne, które przetrwały, a które bywają reaktywowane – oceni, pysznie bawiąc się w trakcie lektury, czytelnik.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski .

10 października 2019 r., godz. 17.00
Filia nr 14, ul. Piastów 20Katowice, Piastów 20
tel: 322 542 276

Wizytówka Filii nr 14

Wskazówki dojazdu
Wróć