Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Wtorek, 08 Paź. 2019 r., godz. 17:00

plakat promujący

O czytaniu dzieciom. Nauka, zabawa, przygoda

Czytanie jest wartością samą w sobie. Czytanie dziecku to wyjątkowe i ważne spotkanie, podczas którego może wydarzyć się wiele ciekawych i zaskakujących rzeczy. Warto je dobrze wykorzystać. Można mimochodem ćwiczyć z dzieckiem dykcję i wyrazistość mowy, albo zachęcić niejadka do jedzenia a wiercipiętę do słuchania w skupieniu. Tylko jak to zrobić? Można też odwrócić role: teraz dzieci będą czytać dorosłym. Wspaniale, lecz te młodsze jeszcze nie potrafią, więc jak ośmielić je do kreatywnego czytania-opowiadania? A co z tym czytelnikiem, który powinien już ćwiczyć głośne czytanie choćby przez kilka minut dzienne, ale okropnie tego nie lubi? Jak sprawić, by te minuty nie były jedynie szkolnym zadaniem, lecz stały się ciekawą przygodą? Oczywiście sięgając po uniwersalny i prosty zarazem język teatru.

Czytanie z podziałem na role, zabawa tekstem wierszowanym, gimnastyka aparatu mowy podczas wspólnego czytania, animacja przedmiotów, dzięki którym zamienią się one w bohaterów lektury albo w pełnych uwagi słuchaczy... Te i inne zagadnienia dotyczące wspólnego czytania będą tematem ćwiczeń podczas warsztatów czytelniczo-teatralnych prowadzonych przez Katarzynę Prudło – aktorkę Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, autorkę wierszy dla dzieci i mamę.

Spotkanie dla rodziców oraz opiekunów z dziećmi. Zapraszamy dzieci ze swoimi ulubionymi przytulankami, pacynkami.
Spotkanie realizowane w ramach projektu Niedorośli/Dorośli. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

8 października 2019 r, godz. 17.00,
Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47Katowice, Grażyńskiego 47
tel: 322 584 992

Wizytówka Filii nr 11

Wskazówki dojazdu
Wróć