Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Wtorek, 27 Sie. 2019 r., godz. 16:00

ciecierega

Garsoniera pod obłokami

Spotkanie muzyczno-poetyckie z Wiesławem Ciecieręgą - poetą i pieśniarzem. Spotkanie w ramach Letniej Szkoły Czytania Poezji, organizowanej dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Kultura - Interwencje 2019.

 

Wiesław Ciecieręga – poeta, pieśniarz. Do tej pory ukazały się trzy książki poetyckie jego autorstwa: „nim rozpocznie się karnawał” (1992), „Garsoniera pod obłokami” (2002), wybór „Miniatury, wiersze, piosenki” (2002) oraz minipowieść zatytułowana „Żelazne dekoracje” (2011). Debiut literacki autora miał miejsce w 1985 roku, minionego wieku, na łamach popularnego wówczas, ogólnopolskiego literackiego pisma „Radar”. Był kilkakrotnie nagradzany na konkursach literackich oraz festiwalach piosenki artystycznej.

W latach dziewięćdziesiątych stworzył projekt muzyczny zatytułowany „Nad zapadnią”, który został utrwalony i rozpowszechnianej w nieoficjalnym obiegu. W roku 2009 piosenki autora nagrała na płycie „Bez odpowiedzi” aktorka Teatru Miejskiego w Gliwicach – Mirosława Żak.

Przez kilka lat był związany z Telewizją Katowice, jako współautor realizowanego w Bytomiu programu poetycko – muzycznego „Kwiaty na kamieniach”. Od roku 1992 organizuje w Bytomiu Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”, w którym jak do tej pory wystąpiło kilkuset wykonawców poezji śpiewanej z całej Polski, a przy tej okazji zaprezentowała się cała czołówka „krainy łagodności”. Regularnie współpracował z lokalnymi rozgłośniami radiowymi.

Podczas spotkania „Garsoniera pod obłokami” usłyszymy wiersze wybrane z całej twórczości artysty oraz piosenki poetyckie śpiewane do selekcjonowanych przez wiele lat tekstów. Całość składa się na nieco dramatyczną, ale i nie pozbawioną „muzy wszelkiej delikatności”, historię jednego życia - opowiedzianą wierszem i piosenką.

(od autora)

 

27 sierpnia 2019 r., godz. 16.00

Filia nr 25, ul. B. Chrobrego 2

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2019

nckKatowice, Chrobrego 2
tel: 322 544 206

Wizytówka Filii nr 25

Wskazówki dojazdu 

Wróć