Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Wtorek, 09 Kwi. 2019 r., godz. 08:00

Zakończenie: Wtorek, 30 Kwi. 2019 r.

plakat promujący

 

MACIEJ SZYMANOWICZ: Różne ilustracje

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza do Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Piastów 20 na wystawę Macieja Szymanowicza Różne ilustracje. Jej żartobliwie opisowy podtytuł brzmi: Ilustracje łapką i elektronicznym piórkiem, które nie rysuje w technice głównie cyfrowej. Obok ilustracji książkowych zobaczymy plakaty teatralne.

Maciej Szymanowicz (rocznik 1976) pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentem Wydziału Lalkarskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Krótko współpracował jako aktor z Piotrem Tomaszukiem i jego Teatrem Wierszalin, szybko jednak wrócił do swojej wcześniejszej pasji – rysowania – próbując sił w grafice komputerowej, projektując początkowo reklamy i pocztówki.

Dziś ilustruje i projektuje książki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych czytelników, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe. W 2014 zadebiutował jako pisarz, wydając autorską książkę Najmniejszy słoń świata.

Jest jednym z ilustratorów oryginalnego komiksu o warszawskiej Pradze z czasów II wojny światowej pod tytułem Praga gada. O wojnie! W ubiegłym roku artysta opracował natomiast piątą część ilustrowanego cyklu Rok w…. zatytułowaną Rok w Krainie Czarów.

Za ilustracje do Asiuni Joanny Papuzińskiej Maciej Szymanowicz otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), a za Wszystkie moje mamy Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014).

9-30 kwietnia 2019 r.
Filia 14Katowice, Piastów 20
tel: 322 542 276

Wizytówka Filii nr 14

Wskazówki dojazdu
Wróć