Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Piątek, 04 Maj. 2018 r., godz. 17:00

plakat promujący

Czarno na białym
– wernisaż wystawy szkiców ołówkiem Mirosława Orzechowskiego
Wystawa czynna od 4 do 26 maja 2018 r.

4 maja 2018 r., godz. 17.00
Filia nr 14

 

Autor o sobie:

Urodziłem się w Nowej Hucie koło Krakowa w heroicznych czasach budowy kombinatu i samego miasta. Uczono mnie w tutejszych szkołach. Na ulicach tamtejszych witałem i powiewałem chorągiewkami w kierunku przywódców obcych krajów: Fidela Castro, Charlesa de Gaulle'a. Potem studiowałem filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach uczyłem we wszystkich rodzajach szkół od uniwersytetu po szkołę życia, od logiki, teorii wychowania po język polski i angielski. Pracowałem również w Hucie im. Lenina, pocztach ruchomych, rolniczej spółdzielni, zakładzie sprzątania wnętrz i kilku innych miejscach.
W roku 2000 postanowiłem zostać artystą. Odtąd zajmuję się malarstwem i rysunkiem, teatrem (jako reżyser, scenarzysta, scenograf a czasem również aktor), piszę.
W tym roku obchodzimy 20. rocznicę istnienia naszego Lekkiego Teatru Przenośnego. Razem z naddyrektor Teresą Adamkiewicz organizujemy dwudziestą edycję Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk".

O wystawie:

Na wystawę składają się "zapiski terenowe", rysunki mające zarejestrować ulotne momenty. Miasta przemijają. Kiedy wracamy po jakimś czasie w te same miejsca, często okazuje się, że nie tylko nie są one takie same, ale w ogóle nie są one już w ogóle tymi samymi. Ludzie nie zauważają po jakimś czasie uroku miejsca, w którym mieszkają. Ja przybyłem z zewnątrz i dostrzegam wyjątkowość tego regionu. Moimi zapiskami chciałbym o niej przypomnieć tym, którzy żyją tu od urodzenia.Katowice, Piastów 20
tel: 322 542 276

Wizytówka Filii nr 14

Wskazówki dojazdu
Wróć