Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Poniedziałek, 23 Kwi. 2018 r., godz. 10:00

Głośno o książkach!

Happening czytelniczy w Ogrodzie S(ł)ów

Plakat promującySerdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obchodzonego na całym świecie w dn. 23 kwietnia.
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach organizuje z tej okazji happening czytelniczy i kilka innych atrakcji dla miłośników słowa pisanego. Spotykamy się 23 kwietnia (poniedziałek) w godz. od 10.00 do 18.00, w Ogrodzie S(ł)ów przy Filii nr 14. Wszyscy czytelnicy, którzy odważą się podczas imprezy przeczytać do mikrofonu fragment wybranej przez siebie książki, oferowanej przez bibliotekę, otrzymają tę książkę w prezencie. Wybór będzie bogaty – szykujemy tytuły klasyczne, literaturę dla pań, książeczki dla dzieci, powieści dla młodzieży i pozycje dla hobbystów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie lub bliskiej mu osoby.

W godzinach od 10.00 do 14.00 będziemy również czytać głośno bajki dzieciom z zaprzyjaźnionego przedszkola – czytać będą bibliotekarze, przyłączą się do nas katowiccy licealiści. Do wspólnego czytania przedszkolakom zachęcamy wszystkich czytelników, którzy odwiedzą tego dnia bibliotekę. Ale czytać będziemy każdemu dziecku, które tego dnia pojawi się na naszej imprezie, więc rodziców ze swoimi pociechami serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do niej!

Dla dorosłych szykujemy zagadki i łamigłówki oraz cieszącą się ogromną popularnością „Tytułomanię”. Na zakończenie imprezy odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Szarańską, pisarką współpracującą z Klubem z Kawą nad Książką oraz fundacją Miasto Słów, autorką powieści „Cztery płatki śniegu”, „Kocha, lubi, szpieguje”, „Nic dwa razy się nie zdarzy” czy „Kłopoty mnie kochają”.
Happening czytelniczy odbędzie się w Ogrodzie S(ł)ów przy Filii nr 14, ul. Piastów 20, Katowice-Os. Tysiąclecia, w godz. 10-00-18.00.
Udział w imprezie jest bezpłatny, zapraszamy czytelników w każdym wieku!
W razie niepogody bawimy się w budynku.


23 kwietnia, godz. 10.00-18.00
Filia nr 14, ul. Piastów 20, Katowice-Os. Tysiąclecia


Cykl: Czytaj dla OdmianyKatowice, Piastów 20
tel: 322 542 276

Wizytówka Filii nr 14

Wskazówki dojazdu
Wróć