Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Środa, 02 Sie. 2017 r., godz. 17:00

Plakat promującyAkwarelowy atłas kwiatów.

Wernisaż wystawy akwareli na atłasie jedwabnym, autorstwa ukraińskiej artystki Tamary Goor.

2 sierpnia, godz. 17.00

Filia nr 14, ul. Piastów 20

Wystawa czynna do 1 września br.

 

Swój niepowtarzalny świat kwiatów otwiera przed Państwem artystka z Ukrainy, Tamara Goor.

Jak żywe, skąpane w świetle, pokryte rosą, prężą się dumnie na jedwabnym splocie. Kwiaty – lilie, storczyki, maki, mlecze, stokrotki – stworzone przez naturę i odtworzone wprawną ręką zadziwiają realizmem i wdziękiem.

Kwiaty są jak ludzie, każdy ma duszę i charakter – to swoiste motto prezentowanej serii prac Tamary Goor.
Artystka stworzyła horoskopy kwiatowe członków swojej rodziny. Osobno stanowią kompozycje portretujące indywidualne cechy, natomiast razem tworzą olbrzymi, kolorowy bukiet emocji i temperamentów.

Technika, w której pracuje artystka, nie jest łatwa ani powszechna. Akwarela na atłasie jedwabnym wymaga umiejętności oraz dyscypliny, ale kiedy opanuje się jedno i drugie, efekty są zachwycające. Obrazy zdają się wtórować duchowi natury, zatrzymując na ulotną chwilę świeżość kwiatów i oddając ją widzowi w perłowym blasku miękkiej tkaniny, która nieustannie bawi się z promieniami słońca.

Tamara Goor to absolwentka architektury, a dzisiaj nauczycielka plastyki w mieście Dniepr, leżącym w środkowo-wschodniej części Ukrainy. Maluje w wolnym czasie, inspirując się własnym bujnym, różnorodnym ogrodem.
Od przeszło dekady tworzy w tej niezwykłej technice. Jej prace ozdabiają wnętrza prywatnych kolekcjonerów na całym świecie. To swego rodzaju talizmany uosabiające naturę w wymiarze duchowym.

 

 Katowice, Piastów 20
tel: 322 542 276

Wizytówka Filii nr 14

Wskazówki dojazdu
Wróć