Pobierz do swojego kalendarza: Pobierz jako plik iCal

Rozpoczęcie: Poniedziałek, 18 Wrz. 2023 r., godz. 17:00

Na poboczu Ameryk, czyli 12 000 km pieszo z Panamy do Kanady

Spotkanie autorskie z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim, którzy opowiedzą o swojej pieszej wyprawie z Panamy do Kanady, którą opisali w nowej książce pt. Na poboczu Ameryk (Wydawnictwo Czarne, 2022). Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: m.in. National Geographic Traveler uznał ją za Podróż Roku 2020.

Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

W trakcie spotkania autorzy pokażą też zdjęcia z podróży. Skupią się nie tylko na swoich przygodach podczas pieszej wędrówki, ale także na kulturowych fenomenach zaobserwowanych w poszczególnych krajach. Namalują złożony obraz Ameryk widzianych z pobocza drogi. 

 

Spotkanie odbędzie się w ramach 2. edycji festiwalu Miesiąc z reportażem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach.

18 września 2023 r., godz. 17.00
Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47, Katowice Koszutka


Category Image
Katowice, Grażyńskiego 47
tel: 322 584 992

Wizytówka Filii nr 11

Wskazówki dojazdu
Wróć