quiz logo

Jesteś Czytelnikiem naszej Biblioteki od lat, czy dopiero niedawno dołączyłeś do naszego grona? Wypożyczasz regularnie, czy zaglądasz raz na jakiś czas? Od razu od wejścia ruszasz do regałów czy bierzesz udział w spotkaniach? Niezależnie od tego, czy jesteśmy dla siebie jak dobrzy znajomi, czy witamy się trochę jeszcze nieśmiało - zachęcamy Cię do wzięcia udziału w quizie wiedzy o naszej Bibliotece :) Niektóre z pytań są łatwe, inne - podchwytliwe. Ale zrażaj się, jeśli nie odpowiesz poprawnie na wszystkie - część z nas pewnie też na którymś z nich się potknie! Liczy się zabawa, więc - przyłączysz się?

Rozwiąż Quiz

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.