wakacje w trzeciej rzeszy

Kto z nas nie marzy o wakacjach? Sielskie widoczki, piękna przyroda, wspaniali gospodarze… Brzmi tak dobrze, że aż chciałoby się wsiąść do najbliższego środka lokomocji i udać się w podróż. Można to zrobić nie ruszając się z kanapy, a na dodatek cofając się w czasie.
Książka Julii Boyd to niezwykły reportaż o zmianach zachodzących w Niemczech dwudziestolecia międzywojennego. Stworzony z pamiętników, wspomnień i listów obcokrajowców takich jak turyści, studenci, dyplomaci, naukowcy, artyści, dziennikarze, przedsiębiorcy czy indyjski maharadża. Dający możliwość spojrzenia na życie ówczesnych ludzi bez współczesnego nam historycznego kontekstu. Wciągające historie i świetnie dobrane cytaty pozwalają czytelnikowi subtelnie lawirować między zawiłościami i złożonością życia w Trzeciej Rzeszy bez oceniania bohaterów książki.
Wakacje w Trzeciej Rzeszy są opowieścią cytując słowa z okładki „o przeszłości, w której niepokojąco odbija się nasza współczesność”. To książka o przemianach społecznych i magii medialnej propagandy. O uroku roztaczanym przez względny porządek i spokój. Warta przeczytania i polecenia innym – nie tylko historykom. Polecam!

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Wakacje w Trzeciej Rzeszy
Autor: Julia Boyd
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2019
Gatunek: literatura faktu

Joanna Cieśla

joanna ciesla
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Z wykształcenia kulturoznawca, bibliotekarz i animator kultury, z zamiłowania – książkoholik.
Zafascynowana pracą z ludźmi i zdobywaniem nowych doświadczeń.