f.5 13Mieszcząca się w Ligocie, przy ul. Franciszkańskiej 33, Filia nr 5 Młodzieżowa to miejsce, w którym królują niedorośli czytelnicy. Z myślą o nich, ich komforcie czytania i zabawy, postanowiliśmy przearanżować przestrzeń biblioteczną, by stała się przytulniejsza i bardziej funkcjonalna. Nowa – stara Biblioteka stała się jeszcze bardziej przyjaznym dzieciom miejscem, gdzie chcą spędzać czas z rówieśnikami i rodzicami.
Dzięki otrzymaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Funduszu Infrastruktura Kultury, zakupiliśmy nowe meble, regały na książki, sensoryczne i multimedialne zabawki, które nie tylko bawią, ale i uczą. Biblioteka już od dawna nie jest tylko wypożyczalnią książek, gdzie należy zachować ciszę i powagę. To prawdziwe centrum kultury i rozrywki!

Zachęcamy do odwiedzin Filii nr 5 Młodzieżowej, przypominając przy okazji, że naszym Czytelnikiem może zostać każde dziecko, już od pierwszych dni życia :)

Zapraszamy na naszego bibliotecznego bloga

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.