odkrywca

„Żeby zostać odkrywcą, nie trzeba wyprawiać się do puszczy. Na tym świecie każdy jest odkrywcą. Odkrywanie to nic innego jak uwaga. Wzmożona. Tego właśnie oczekuje od was Ziemia.”
Do przeczytania tej książki skusiła mnie rewelacyjna… okładka. Tak, okładka, chociaż po kilku powieściowych wtopach staram się nie wypożyczać książek po szacie graficznej. „Odkrywca” Katherine Rundell to jednak pierwsze pozytywne doświadczenie związane z tym sposobem wyboru lektury.
Niezwykła. Innym słowem nie da się opisać przygód Freda, Con, Lili i Maksa. Czwórka dzieci, rozbity samolot i tropikalny las deszczowy. Rozkosz lektury do ostatniego zdania powieści i wilgotnych oczu czytelnika. Opowieść o potędze wyobraźni, lojalności, duchu przygody i miłości, z niezwykle subtelnie przenikającym przesłaniem potrzeby ochrony przyrody i amazońskich autochtonów. Blaski i cienie magicznych opowieści o odkrywcach i poszukiwaczach Eldorado. To wszystko zamknięte w 370 stronach z wspaniałymi ilustracjami Hannah Horn.

Perełka literatury dziecięcej do przeczytania również przez dorosłym. Polecam.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Odkrywca
Autor: Katherine Rundell
Wydawnictwo: Poradnia K
Rok wydania: 2018
Gatunek: literatura dziecięca

Joanna Cieśla

joanna ciesla
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Z wykształcenia kulturoznawca, bibliotekarz i animator kultury, z zamiłowania – książkoholik.
Zafascynowana pracą z ludźmi i zdobywaniem nowych doświadczeń.