lopianowe pole

Na wstępie wspomnę, że książka została wyróżniona jedną z najważniejszych nagród dla młodych czytelników: Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY.
Kim jest autorka tego zamieszania? Katarzyna Ryrych pisarka wszystkich pokoleń, ale głównie rozpieszczająca młodszych czytających oraz dojrzewających dorosłych. Spod jej piórka wyszły między innymi: O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i Myszach Podpodłogowych, Wyspa mojej siostry, Pepa w raju. Najkrótsza opowieść o miłości, Denim blue, Bombka babci Zilbersztajn, Król. Czym też wyróżnia się Łopianowe pole? Mogłabym odsłonić kim są główni bohaterowie oraz jakie przygody im się przytrafiają, ale tego nie uczynię. Zatem powiem krótko - to niezwykła książka dla samodzielnie czytających młodych niedorosłych czytelników. Zapewnia dreszczyk emocji i nie brakuje w niej magii i niecodziennych przygód. Łopianowe pole uzupełniają ilustracje Grażyny Rigall, która stworzyła również ilustracje między innymi do Poradnika hodowcy aniołów Grzegorza Kasdepki, czy Głupiego Funia Jerzego A. Wlazłego. Wspomniane książki dostępne są w bibliotecznym księgozbiorze i czekają na swoich Czytelników.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj

Tytuł: Łopianowe pole
Autor: Katarzyna Ryrych
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Rok wydania: 2017
Gatunek: Literatura dziecięca

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.