plakat promujący

Dobra wiadomość dotarła do nas w połowie września. Otóż nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Fundacji Santander, w ramach 5. edycji programu "Tu Mieszkam, Tu Zmieniam". Otrzymaną kwotę 5 tys. przeznaczymy na modernizację patio przy Filii nr 3 w dzielnicy Załęże. W naszej wizji, którą dzięki dofinansowaniu będziemy mogli zrealizować, patio zmieni się nie do poznania - stanie się miejscem, w którym wszyscy czytelnicy, od najmłodszych po najstarszych, będą spędzać mile czas. Planujemy wyposażyć patio w akcesoria, dzięki którym przemienimy to miejsce w przyjazną, pełną bujnej zieleni oazę spokoju. Zależy nam na tym, by czytelnicy poczuli się tutaj swobodnie, z przyjemnością oddawali się lekturze. Na nowym patio odbywać się będą także spotkania autorskie i podróżnicze, zajęcia dla dzieci, koncerty muzyczne. Jeśli tylko dopisze pogoda, wyjdziemy z budynku, zaczerpniemy powietrza, promieni słońca i pozwolimy, by piękne otoczenie na wszystkich nas działało pozytywnie. Już jest tam fajnie, a będzie jeszcze lepiej!

Gdy tylko uda się nam zrealizować plany, zaprosimy Was na uroczyste otwarcie nowego patio. Czytaj w zielonym! stanie się z pewnością jednym z najlepszych miejsc na kulturalnej mapie Załęża, a może i miasta...? :)

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.