deutsche nasz

„Deutsche nasz” autorstwa Ewy Wanat to przystępne i świetnie dopracowane reportaże o życiu nowych Niemiec i Berlina wielu barw: skóry, wyznania, orientacji seksualnej. Ta książka to opowieść o przepracowanych i nie przepracowanych traumach związanych z Holocaustem, II Wojna Światową, imigrantami oraz współczesnymi uchodźcami. Willkommenspolitik, gastarbeiterzy i ich potomkowie, LGBT i sexwork, a także demokracja, bezpieczeństwo, opieka socjalna – wszystkie ważne tematy, którymi żyją reporterzy, publicyści, socjologowie, politycy i zwykli obywatele. Historie Polaków, Niemców, Turków, Syryjczyków pełne prostych domowych problemów, szukania akceptacji i zrozumienia oraz strachu – przed słowna agresją, pobiciem, deportacją.

Ważne historie dla każdego, kto obawia się inności drugiego człowieka. Opowieści zapadające w pamięć i działające jak lek na zobojętnienie. Polecam.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Deutsche nasz. Reportaże berlińskie
Autor: Ewa Wanat
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2018
Gatunek: literatura faktu

Joanna Cieśla

joanna ciesla
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Z wykształcenia kulturoznawca, bibliotekarz i animator kultury, z zamiłowania – książkoholik.
Zafascynowana pracą z ludźmi i zdobywaniem nowych doświadczeń.