pszczelarz z sindzaru

„Pszczelarz z Sindżaru” autorstwa Dunya Mikhail to pierwsza w dorobku poetki i reporterki książka non-fiction. Zapadający w pamięć, niezwykle poruszający zbiór historii ocalałych z terroru ISIS. Pszczoły to niezwykłe stworzenia, bardzo często zajmują się nimi równie niezwykli ludzie. Abd Allah jest tego dowodem. Ten niesamowity człowiek jest świadectwem, że istnieją jeszcze ludzie potrafiący zaryzykować wszystko, aby pomóc potrzebującym. Niezwykłe dokonania Abd Allaha i jego przyjaciół oraz znajomych przeplatają się z przerażającymi wspomnieniami kobiet takich, jak Zuhur czy Hoszjar, zniewolonych przez bojowników Daesz/Państwo Islamskie.
„Pszczelarz z Sindżaru” to książka o strachu i okrucieństwie, a także niesamowitej sile ludzkiego współczucia, solidarności i odwadze.

Pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego. Przeczytana jedynym tchem pozostaje w myślach na długo i skłania do refleksji. Polecam.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Pszczelarz z Sindżaru
Autor: Dunya Mikhail
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2019
Gatunek: literatura faktu

Joanna Cieśla

joanna ciesla
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Z wykształcenia kulturoznawca, bibliotekarz i animator kultury, z zamiłowania – książkoholik.
Zafascynowana pracą z ludźmi i zdobywaniem nowych doświadczeń.