naturalista

Kryminał z dużą porcją ciekawostek naukowych. Główny bohater Theo Cray – przedstawiciel dyscypliny naukowej zwanej bioinformatyką, z osobistych pobudek zabiera się za przeprowadzenie śledztwa w sprawie, pozornie oczywistej, przyczyny śmierci młodej pani biolog. Jego wiedza i umiejętność analitycznego myślenia prowadzą go w mroczne rejony lasów Montany. Zachwycające jest to, że śledząc tok rozumowania naukowca, zastanawiałam się stale, dlaczego sama na to nie wpadłam. Opowieścią rządzi niepodważalna logika, jedno wynika z drugiego, a przy tym nie ma mowy o przewidywalności. Idealnie! Dodam jeszcze, że Theo naprawdę da się lubić.

Do przeczytania Naturalisty zachęciła mnie adnotacja „Kolejna książka autora Alienisty”. Alienistę poznałam za sprawą serialu – ta historia zdecydowanie do mnie przemówiła. A po przeczytaniu Naturalisty pomyślałam, że jest to materiał na serię powieści kryminalnych, połączonych osobą genialnego bioinformatyka. I oto jest! Kilka tygodni temu na rynku wydawniczym pojawił się kolejny tom serii Theo Cray – Powiększenie.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Naturalista
Autor: Andrew Mayne
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2018
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał

Aleksandra Guziałek

aleksandra guzialek
Bibliotekarka z zamiłowania.
Miłość do słowa pisanego łączy z macierzyństwem, co objawia się tym, że stroni od książek wielkogabarytowych, ale cienkie nie znaczy złe.
Poza tym lubi zakupy, porządek i to, co doskonale oddaje duńskie słowo hygge.