• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Małgorzata Warda '5 sekund do IO'

5 sekund do

Książka Małgorzaty Wardy pozwala na zdobycie nieosiągalnego. Powieść autorki została doceniona poprzez wybranie jej Książką Roku 2015 przez Polską Sekcję IBBY. Sięgając po nią i nie wychodząc z domu można odbyć podróż kosmiczną do jednego z księżyców Jowisza Io. Bohaterami Małgorzata Warda uczyniła nastolatków, którzy na przemian przebywają w świecie realnym i wirtualnym. Fabuła książki płynie niczym w wirtualnej grze, gdzie często nie ma chwili na zastanowienie się. Głównym aktorem książki są niezwykłe doświadczenia, których doznaje szesnastoletnia Mika. Zaskakujące są dokładnie opisane emocje i doznania sensoryczne (dotyk, zapach, smak), które autorka rysuje czytelnikowi w świecie zaawansowanej technologicznie grze. Wątkiem uzupełniającym jest zestawienie środowisk, z których pochodzą bohaterowie, począwszy od bogatych domów a skończywszy na domach dziecka i rodzinach zastępczych. Jest to ważny zabieg, który pozwala na zrozumienie mechanizmów działania i pobudek młodych ludzi, dla których gra staje się realnym elementem ich życia. Małgorzata Warda funduje młodemu czytelnikowi mocny przekaz, którym jest przeżycie własnej śmierci… Cóż jeszcze musi się wydarzyć by nierealne stało się realne?

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj

Metryczka książki|closed

Tytuł: 5 sekund do IO