kacik zagubionych

Jako przerywnik książek dotyczących tematyki II wojny światowej i reportaży, szukałam czegoś lekkiego. Skusiłam się na te pozycje... Skusiły mnie właściwie przecudne okładki i na chybił-trafił przeczytana strona, która spowodowała u mnie wybuch śmiechu. I już wiedziała, że nie wypuszczę tych książek z rąk.
Część pierwsza opowiada o losach dojrzałej kobiety, która jest w trakcie rozwodu, przeprowadzki oraz poszukiwania pracy. Znalazła tą ostatnią w biurze matrymonialnym. Myślicie, że będzie cukierkowo i ckliwie? Otóż nie... Wartka akcja, przeplatana żartami sytuacyjnymi zapewni Wam poprawę humoru. Weźcie też chusteczki, gdyż mogą się przydać... jak w życiu tak i w tej książce dopada nas smutna rzeczywistość. Ale to tylko moment, który pokazuje, że Autorka świetnie włada piórem i pięknie potrafi odmalować ludzkie emocje.

kacik zagubionych 2

W części drugiej poznajemy trzy silne zwariowane kobiety – babcię, mamę oraz córkę, które razem prowadzą salon sukien ślubnych. Kobiety są żywiołowe, zwariowane, niezależne i troszkę kłótliwe. Taka mieszanka wybuchowa gwarantuje sporo humoru. Autorka nie zapomniała też o uczuciowych zawirowaniach i szczęśliwym zakończeniu.
Cudowne książki na letni weekend, potrafią rozweselić i umilić czas.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tom 1, tom 2)

Tytuł: Kącik zagubionych serc (tom 1), Miłość w kolorze bieli (tom 2)
Autor: Magdalena Trubowicz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2017-2018
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .