zlodziej kanapek 1

Tak to mogła być nudna książka o tym, jak zdrowo powinno żywić się dzieci, ale już sam tytuł bawi. Kto mógłby dopuścić się kradzieży kanapek? Twórcy tego gastronomicznego kryminału za miejsce akcji wybrali szkołę pełną uczniów a w punkcie kulminacyjnym pojawia się moment konsumpcji zbiorowej. Idealna uczta dla smakoszy. A co z tymi co nie lubią jeść?  Otóż zarówno główny bohater – Marcel, jak i jego koledzy i nauczyciele wszyscy mają swoje przyzwyczajenia i ulubione drugie śniadania. Kolejno stają na celowniku, jako podejrzani, którzy dopuścili się kradzieży najsmaczniejszego drugiego śniadania wszechczasów. A czemu niby najsmaczniejszego? Tego już nie zdradzę.

zlodziej kanapek 2Tej książce nie można się oprzeć :)

Powieść graficzna kanadyjskiego autora powieści kryminalnych i genialnego ilustratora i twórcy animacji. To nie tylko kulinarne przeżycie, ale i wizualne. Do czytania dla niedorosłych, ale i rodzinnie podczas eksperymentowania w kuchni (może z majonezem własnej roboty ;)

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj

Tytuł: Złodziej Kanapek
Autor: Patrick Doyon, André Marois
Wydawnictwo: Polarny Lis
Rok wydania: 2018
Gatunek: Literatura dziecięca

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.