nazywam sie cukinia

Dziesięcioletni Ikar zwany Cukinią po licznych trudnych perypetiach trafia do domu dziecka. Smutna historia o losie dziecka? Tak, ale także zaskakująca opowieść przedstawiająca trudny świat dorosłych oczami dziecka, dziecka które po stracie matki chce zabić niebo, uczy się przetrwania w niekorzystnych warunkach, w końcu zdobywa przyjaciół i szczęśliwą rodzinę. „Prosta” historia dla dorosłych odbiorców przy której będziecie ronić łzy i głośno chichotać.
Autor pozwala nam spojrzeć na problemy oczami dziecka, które na swój własny sposób tłumaczy sobie świat i to co je w nim spotyka. Pisarz nie stroni od trudnych tematów, jak śmierć czy przemoc. Książka zmusza nas, swą szczerością i prostotą w przekazie, do refleksji, przemyśleń jak traktujemy dzieci i drugiego człowieka i czy tak naprawdę jesteśmy dobrymi ludźmi.
A fanom kina polecam animowaną ekranizację.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Nazywam się Cukinia
Autor: Gilles Paris
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura współczesna

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .