gdy ogien gasnie

Gdy gaśnie ogień wciąga. Pochłania w całości i bez reszty. Kiedy zaczniesz czytać to nie ma odwrotu. Nie odejdziesz od tej książki nawet gdybyś bardzo chciał mój drogi czytelniku.

Moonbeam - główna bohaterka powieści nie jest typową nastolatką, jest przyszłą żoną Proroka, pana i władcy pustynnej enklawy wiernych Panu. Do czasu pożaru, potem jest podopieczną doktora Hernandeza na oddziale psychiatrii w szpitalu dziecięcym, będąc jednocześnie świadkiem w sprawie przestępstw popełnianych w sekcie. Opowieść dzieli się na przeplatające się ze sobą rozdziały o tytułach: Przedtem i Potem – przed i po pożarze miejsca, które przez długi czas dziewczyna nazywała domem.

Książka Willa Hilla jest fascynującą i przerażającą lekturą o stracie zaufania do otaczającego świata, budzących się wątpliwościach i walce o tych, których kochamy. To opowieść o poczuciu winy, rozpaczliwej potrzebie wiary w cokolwiek i zniszczeniu jakie sieje fanatyzm i strach.

Polecam. Historia Moonbeam jest jak ogień – parzy, a już najbardziej wyobraźnie, bo czytając zdajemy sobie sprawę, że opisywana historia mogła zdarzyć się naprawdę.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Gdy ogień gaśnie
Autor: Will Hill
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2018
Gatunek: literatura młodzieżowa

Joanna Cieśla

joanna ciesla
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Z wykształcenia kulturoznawca, bibliotekarz i animator kultury, z zamiłowania – książkoholik.
Zafascynowana pracą z ludźmi i zdobywaniem nowych doświadczeń.