Anna Kańtoch 'Łaska'

laska 1

Anna Kańtoch i jej twórczość szerzej jest znana fanom fantastyki. Tym razem do rąk Czytelników trafił kryminał. Przepraszam, błąd... trafił bardzo dobry kryminał.
Główna bohaterka Maria nie jest typową postacią, którą znajdziemy w innych kryminałach. To kobieta po trzydziestce, mieszkająca w małej miejscowości, pracująca jako nauczycielka, mająca czasami stany depresyjne i luki w pamięci. W latach 50 jako kilkuletnie dziecko zaginęła na tydzień, odnaleziono ją w lesie brudną z zaschniętej krwi, nie pamiętającą niczego z ostatnich dni.
Nagle w jej świat, dorosłej kobiety z uporządkowanym, szarym życiem, za sprawą ucznia proszącego o pomoc, powraca Kartoflany Człowiek. Tego samego dnia nastolatek zostaje znaleziony w parku powieszony na drzewie.
My, Czytelnicy podążamy razem z Marią poprzez mroki jej pamięci, staramy się ze stron książki "wycisnąć" odrobinę informacji by móc rozwiązać tajemnicę, odkryć kim jest Kartoflany Człowiek, co działo się z Marią w czasie jej pobytu w lesie i kto teraz morduje dzieci.

Anna Kańtoch stworzyła świetny kryminał, który pokazuje nam interesujące lata 80 i na tym tle historycznym widzimy zmagania człowieka ze strachem i radzeniem sobie w trudnych sytuacjach. Główna bohaterka dostąpiła łaski niepamięci traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Nikt z nas nie dostąpi tej łaski – ta książka zostanie z nami na długo.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Łaska
Autor: Anna Kańtoch
Wydawnictwo: Czarne
Rok wydania: 201
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .

Sponsorzy w 2019