Évelyne Brisou-Pellen 'Dwór. Liam i mapa wieczności'

dwor

Coś dla młodych fanów zagadek kryminalnych połączonych z nutką fantastyki. Francuska pisarka jest specjalistką w historiach dla nastolatków.
W pierwszej części Dworu zatytułowanej Liam i mapa wieczności głównym bohaterem jest piętnastoletni Liam, który trafia do… No właśnie, gdzie? Niech nie zwiedzie Was fakt, że trafia do sanatorium. Chłopak jest po długiej chorobie i specjalnie te odcięte od świata miejsce, wybierają dla niego rodzice. Miejsce niesie ze sobą wiele niespodzianek, pełnych sprzeczności i mrocznych tajemnic. Autorka obok wszystkich zabiegów kryminalno-fantastycznych dołączyła wątki historyczne, co może przypaść do gustu młodym miłośnikom niesamowitych przygód.
Sięgnijcie też po drugi tom serii fantastyczno-kryminalnej: Clea i wrota do świata duchów

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj

Tytuł: Liam i mapa wieczności
Autor: Évelyne Brisou-Pellen
Wydawnictwo: Widnokrąg
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura młodzieżowa

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.