Konferencja OBRAZ/słowo/Biblioteka

Marta Krajewska 'Noc między Tam i Tu'

noc miedzy tu i tam 1

To historia siedmioletniego chłopca imieniem Bratmił, zdrobniale Miłek. Główny bohater przechodzi rytualną przemianę podczas postrzyżyn. Później okazuje się, że tą młodzieńczą dojrzałość przyjdzie mu wykorzystać podczas poszukiwań malutkiej siostry – Paprotki. Imię nieprzypadkowe, bo Autorka całą baśń przeniosła do magicznego świata Słowian. Pełno tu odniesień do mitologii słowiańskiej. Pojawiają się między innymi: rusałki, mamuny, Rod czy wodnik. Kim są i jaką pełnią rolę? Kolejne strony opowieści Marty Krajewskiej opisują niezwykle ciekawie, wciągać Czytelnika do przeżywania historii razem z Miłkiem.

noc miedzy tu i tam 2
Dlaczego warto przeczytać? Choćby dlatego, że fajnie dowiedzieć się czegoś więcej o Słowianach. Nie są to suche fakty, ani nudzące informacje na temat zwyczajów przodków zamieszkujących również tereny Polski. Kolejną ważną rzeczą jest czcionka, która jest duża a i przestrzenie między kolejnym linijkami testu pozwalają na szlifowanie, przez Młodych Czytelników, samodzielnie czytania.

Książka otrzymała nominację literacką w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.
Zachęcam przy tej okazji do odwiedzenia wystawy prac konkursowych Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2017, dostępnej do 25 października 2018 r. w Filii nr 14, ul. Piastów 20, Katowice-Os. Tysiąclecia.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Noc między Tam i Tu
Autor: Marta Krajewska
Wydawnictwo: Genius Creations
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura młodzieżowa

Magdalena Balon

magdalena balon
Bibliotekarka, miłośniczka książki dla dzieci i obrazu zatrzymanego w kadrze obiektywu oraz zilustrowanego  we wszelakim formacie.
"Fotograf literacki”, poszukujący inspiracji w książkach i przestrzeni miejskiej.