Lato z Książką 2018
Śląskie Targi Książki 2018
Konferencja OBRAZ/słowo/Biblioteka
Odkryj Historię

Puértolas Romain 'O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla'

o dziewczynce ktora 2

Pod lekką opowieścią o miłości, ukryta jest przejmująca historia losów kilku dla siebie ważnych osób. Ale nie uprzedzajmy faktów. Książka rozpoczyna się od wizyty mężczyzny u fryzjera. Panowie zaczynają "plotkować" o Providence Dupois – francuskiej listonoszce, które nauczyła się latać. Mężczyzna zdradza fryzjerowi (i przy okazji nam) losy Providance, jej determinację by dostać się do córki w Maroku, pokonywanie nowych przeszkód, łamanie zasad rządzących światem, by móc dotrzymać danego słowa. Nawet nie bacząc na konsekwencje.

Autor ponownie (zachęcam do przeczytania przygód fakira) zabrał nas w swój błyskotliwy świat, pełen zwrotów akcji, szalonych pomysłów, realizacji marzeń i dokonywaniu rzeczy niemożliwych, które dzięki miłości mogą się udać. A wszystko to na tle szeroko rozumianej kultury europejskiej.

Uwielbiam takie książki – przy pierwszych stronach człowiek chichota ze śmiechu, przy następnych zastanawia się czy to wszystko jest możliwe, a przy trzydziestej płacze z powodu dziewczynki i jej chmury. Autor funduje nam całą paletę emocji i... dwa zakończenia tej historii. Mnie przypadło do serca, to drugie.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla
Autor: Romain Puértolas
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2016
Gatunek: literatura współczesna

Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .