• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Marianna Oklejak 'Cuda wianki. Polski folklor dla najmłodszych i starszych'

cuda wianki 1

Słowo folklor młodemu pokoleniu niewiele mówi. Wydaje się być funkcjonującym archaizmem, kojarzącym się głównie z cepelią. Zaprzeczeniem tego jest zdecydowanie graficzna książka Marianny Oklejak, która nie tylko pokazuje czym jest folklor, ale pozwala na zabawę wokół tego słowa. Polska kultura ludowa na kolejnych kartkach jest przedstawiona niezwykle barwnie i kolorowo, poprzeplatana jest rymami, przyśpiewkami i kształtami. Rytm folkloru wyznaczają tutaj pory roku i związane z nią tradycje. Pola wzorzystych tkanin, elementy strojów z różnych zakątków Polski, hafty kwiatowe przenikają się z kulturą miasta. Cuda wianki to na nowo odkryte bogactwo, które schowane zebrane zostało w przez Mariannę Oklejak. Na końcu kolorowych rozkładówek znajdują się krótkie objaśnienia motywów zaczerpniętych z folkloru. Artystyczne dzieło ma swoja kontynuację w książce Cuda niewidy. Książka Cuda wianki została nagrodzona przez Polską Sekcję IBBY za swój niezwykły i niepowtarzalny charakter.

cuda wianki 2 cuda wianki 3
Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Metryczka książki|closed

Tytuł: Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych