Christian Eisert 'Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata'

tydzien w korei
Niemiecki dziennikarz postanawia spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i wyrusza z przyjaciółką na wycieczkę po Korei Północnej. Tygodniowe wojaże pozwalają na zweryfikowanie stereotypów dotyczących odciętego od reszty świata kraju. Książka jest relacją z tej podróży. Nie znajdziemy tu uporządkowanych, encyklopedycznych informacji o Korei Północnej, zamiast nich mamy wspomnienia z podróży, które są przepełnione licznymi anegdotami i przemyśleniami autora dotyczącymi nie tylko odwiedzanego kraju.
Trudno tę pozycję nazwać reportażem, autor niewiele uwagi poświęca historii KRLD oraz zbrodniach reżimu - dla wielu może to być wada tej pozycji, ale nie zapominajmy, że mamy do czynienia z lekką relacją z podróży.
Książka przypadnie do gustu fanom wojaży oraz wspomnień.
Ciekawą relację uzupełniają niezbyt udane fotografie, które często były robione z ukrycia.

Recenzja pierwotnie ukazała się na salomonik.eu

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Tytuł: Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata
Autor: Colson Whitehead
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2015
Gatunek: literatura faktu

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.
Je mięso ;)